Probiotyki na nieświeży oddech

Probiotyki na nieświeży oddech

Niemilą woń z ust, inaczej halitosis, jest nieprzyjemną dolegliwością, która może znacznie odbić się na samoocenie danej osoby. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania i zapobiegania niemilej woni z ust jest stosowanie probiotyków. Wpływają one na mikrobiom jamy ustnej, co pozwala niektórym probiotykom na pełnienie kluczowej roli w walce z niemilą wódką z ust.

Które probiotyki pomagają zwalczać niemiłą woń z ust?

Wiele badań pokazało, że pewne rodzaje bakterii probiotycznych faktycznie mogą zdziałać cuda jeśli chodzi o niemiłą woń z ust. Wśród nich możemy wymienić następujące: Lactobacillus salivarius, Lactobacillus reuteri, Streptococcus salivarius oraz Weissella cibaria. Te probiotyki są w stanie zmniejszyć niemilą woń z ust, wypierając niepożądane mikroorganizmy w jamie ustnej i przesuwając mikrobiologiczną równowagę w kierunku zdrowych bakterii.

Które probiotyki zadziałają na niemiłą woń z ust?

Szczególną rolę w zwalczaniu niemiłej woni z ust odgrywa Lactobacillus salivarius Oral S1. Ten probiotyk może pomoć w przesuwaniu równowagi bakterii w twojej jamie ustnej na twoją korzyść. Wypiera on szkodliwe mikroorganizmy i sprzyja wzrostowi przydatnych bakterii, skutkując redukcją niemiłej woni z ust.

Które bakterie z jelit powodują niemiłą woń z ust?

Istnieją pewne bakterie jelitowe, które mogą powodować niemilą woń z ust, jak również bakterie jelitowe mogące radzić sobie z tym problemem. Należą do nich Lactobacillus salivarius, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus acidophilus, Streptococcus salivarius oraz Weissella cibaria. Wykazano, że Weissella cibaria hamuje produkcję lotnych związków siarkowych, które powodują niemilą woń z ust.

Co zrobić z niemiłą wódką z ust pochodzącą z jelit?

W walce z niemilą wódką z ust pochodzącą z jelit, ważne jest budowanie zdrowej mikroflory jelitowej. Jeden ze sposobów na jej osiągnięcie to odkwaszanie jelit. Unikaj gotowych posiłków i postaw raczej na zdrowe owoce i warzywa. Regularna, zrównoważona dieta pomoże zapobiec nadwrażliwości żołądka i tym samym niemilej woni z ust.

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule zostały opracowane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia należy zawsze konsultować z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.