Jakie probiotyki na zapalenie pęcherza moczowego?

Jakie probiotyki na zapalenie pęcherza moczowego?
Rola probiotyków dla zdrowej flory jelitowej okazała się kluczowa w profilaktyce i leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Ale które probiotyki są najbardziej skuteczne w walce z infekcją pęcherza i dlaczego? Postaramy się rozwiać wątpliwości i przyjrzeć temu bliżej.

Znaczenie laktoza w zapaleniu pęcherza moczowego

Niektóre probiotyczne szczepy laktozy są kluczowe dla zapobiegania zapaleniu pęcherza moczowego i unikaniu nawrotów. Oprócz tych probiotyków, pewne rośliny lecznicze mogą być również wykorzystywane jako terapia. Na przykład udowodniono, że żurawina, orthosiphon and drobne glistnika mają właściwości antybakteryjne i mogą być przydatne w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego.

Jakie bakterie jelitowe są odpowiedzialne za zapalenie pęcherza moczowego?

Co ciekawe, bakteria Escherichia coli, krótko nazywana E. coli, jest odpowiedzialna za około 80 procent wszystkich infekcji pęcherza moczowego. Te drobnoustroje należą do naturalnej flory jelitowej i mogą przeniknąć z odbytu do cewki moczowej.

Jakie bakterie mlekowe są odpowiedzialne za zapalenie pęcherza moczowego?

Dla zapobiegania zapaleniu pęcherza moczowego stosuje się czasem kuracje z kwasem mlekowym. Poprzez obniżanie pH pochwy, kuracje te zapobiegają rozmnażaniu się patogenów, jednocześnie wzmacniając florę pochwową.

Jakie probiotyki dla pęcherza moczowego?

Probiotyki, zwłaszcza bakterie mlekowe, które można znaleźć w produktach takich jak kefir, sok z kiszonej kapusty, lub jako suplement w aptece, a także prebiotyki (błonnik), mogą pomóc florze jelitowej i układowi immunitetowi. Są szczególnie przydatne, gdy flora jelitowa została uszkodzona przez zażywanie antybiotyków.

Co zabija bakterie w pęcherzu moczowym?

Dostateczne spożycie płynów i częste oddawanie moczu są kluczem do usunięcia bakterii z pęcherza moczowego. Stosowanie herbaty nerkowej lub pęcherzowej, z której powinno się wypić około 2-3 litry dziennie, również okazuje się przydatne.

Podsumowanie

Nie można zignorować znaczącej roli, jaką probiotyki mają dla zdrowia flory jelitowej i zapobiegania oraz leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Ale ważne jest też wiedzieć, które bakterie prowadzą do infekcji i jak je skutecznie zwalczać. Dzięki właściwym informacjom i opcjom leczenia, infekcje pęcherza moczowego można skutecznie pokonać.

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule zostały opracowane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia należy zawsze konsultować z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.