Nordic Oil dołącza do projektu ReSea

Nordic Oil i project ReSea

W Nordic Oil mamy dług wobec matki natury, który chcielibyśmy spłacić. Chcielibyśmy coś zrobić od siebie. W tym roku zdecydowaliśmy się na współpracę z projektem ReSea, aby tym samym polepszyć los naszej planety. W ramach kampanii Black Friday, za każde zamówienie złożone w okresie od środy 25 listopada do wtorku 1 grudnia 2020 r., zobowiążemy się zebrać ¼ kg plastiku zanieczyszczającego oceany. To tak jakby zebrać 45 plastikowych torebek, 625 plastikowych słomek lub 40 plastikowych butelek.

Naszą misją jest uczynienie CBD dostępnym dla każdego, kto może z niego skorzystać. Bez matki natury nie bylibyśmy w stanie tego dokonać. I tak jak dbamy o naszych klientów, chcielibyśmy zadbać o naturę. Bo tak naprawdę dbanie o sobie zaczyna się od dbania o otaczający nas świat.

Dlaczego Nordic Oil się angażuje?

Inwestycje są jednym z wielu kluczy do rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Niezależnie od tego, czy jest to inwestycja finansowa, czasowa czy emocjonalna, to, na czym się koncentrujemy i do czego się zobowiązujemy, przynosi zmiany w naszym życiu, których konsekwencje często nie możemy przewidzieć.

W obliczu destrukcyjnej ingerencji człowieka w środowisko naturalne oraz wzrastającego konsumpcjonizmu, które znacząco przyczynia się globalnego ocieplenia czy zanieczyszczeń gleb i wód, od każdego z nas zależy, czy wniesiemy swój wkład w ochronę środowiska. Obecnie, gdy wiele organizacji ekologicznych wkłada energię w tworzenie zrównoważonych i trwałych rozwiązań, nawet najdrobniejsze wysiłki mogą ostatecznie doprowadzić do wielkich zmian w sposobie, w jakim traktujemy odpady i śmieci, szczególnie te wykonane z plastiku.

Projekt ReSea

Tej zimy zespół Nordic Oil postanowił zainwestować część zysków z kampani Black Friday w oczyszczanie oceanów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z duńską organizacją ReSea Project, zaangażowaną w oczyszczanie oceanów i ograniczanie negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.

Projekt ReSea ma na celu oczyszczenie oceanów oraz linii brzegowej Indonezji, stosując niestandardowe metody. Ich zamiarem jest rozszerzenie tego projektu również na skalę globalną. Ich metoda oczyszczania to godny zaufania sposób, który pozwoli nie tylko zmniejszyć zapotrzebowanie na wytwarzanie nowych tworzyw sztuczny, ale również usunąć śmieci z wód, które dostarczają nam pożywienia, energii i zapewniają zrównoważone środowisko.

Wraz z falą ekologicznego aktywizmu prowadzącą do zwiększenia wysiłków na rzecz recyklingu – koncepcja usuwania nadmiernej ilości tworzyw sztucznych dryfujących po wodach oceanów wydaje się prosta i łatwo osiągalna. ReSea wzmacnia ten cel poprzez przetwarzanie odzyskanych tworzyw sztucznych, dzięki czemu mogą one być ponownie wykorzystane.

Końcowe przemyślenia

Wielu zmianom zachodzącym w naturze, które obecnie obserwujemy i które mają negatywny wpływ na życie na Ziemi, można zapobiec, a na pewno można je złagodzić za pomocą czasu, wysiłku i zaangażowania. Nordic Oil chce się zaangażować. Mamy nadzieję przyczynić się do zmiany dotychczasowych wzorców zachowania, aby nasza planeta mogła służyć przyszłych pokoleniom przez kolejne tysiąclecia.

Tak przy okazji – czy słyszliście kiedykolwiek o plastiku konopnym?

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.