Nordic Oil a sadzenie drzew 

Nordic Oil & Growing trees

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Nordic Oil planuje to uczcić!

W Nordic Oil, również staramy się pomagać środowisku. Ubiegłej jesieni, wspólnie z Projektem ReSea pomagaliśmy zbierać plastik z oceanów, i udało nam się usunąć ponad 3000 kg odpadów. Jednak nie był to tylko nasz jednorazowy wysiłek. W Nordic Oil, jesteśmy dumni z tego, że stale dążymy do stawania się coraz bardziej zrównoważoną organizacją i chcemy kontynuować naszą pracę wspierając inicjatywy ekologiczne.

Z okazji Dnia Ziemi 2021, pracujemy z Duńską organizacją Growing Trees, aby zasadzić jedno drzewo na każde zamówienie złożone między 19 a 25 kwietnia. 

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest obchodzony co roku w ponad 150 krajach na całym świecie. Pierwszy raz obchodzono go w 1970 roku, kiedy Denis Hayes, wówczas 25-letni student Harvard Kennedy School, a dziś znany prawnik z dziedziny prawa ochrony środowiska i energii słonecznej, zainicjował i koordynował pierwszy Dzień Ziemi. Od tego czasu, popularność tego dnia dotarła do wszystkich zakątków świata. 

Będąc zwolennikami inicjatyw środowiskowych, cała rodzina Nordic chce również odwdzięczyć się naturze – ponieważ bez pomocy naszej planety, nie bylibyśmy w stanie pomagać wam. 

Dlaczego Nordic Oil się angażuje? 

Drzewa są niezbędne dla utrzymania jakości powietrza, którym oddychamy. Jednak są one zagrożone. Na całym świecie, każdego roku niszczy się 900 milionów drzew. Niszczy to ekosystemy, przyspiesza globalne ocieplenie i szkodzi powietrzu. Czas na podjęcie działania jest właśnie teraz. 

Nie tylko planeta potrzebuje pomocy, aby oddychać. W dzisiejszych czasach, wszyscy cierpimy z powodu stresu i niepokoju bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości. Z presją pracy zdalnej, nauki naszych dzieci w domu, utrzymania siebie i naszych bliskich w zdrowiu, oraz znalezienia czasu na utrzymywanie stosunków społecznych, wszyscy potrzebujemy chwili, aby zrobić wydech i się zrelaksować. 

Dlatego ogłaszamy 19 – 25 kwietnia Tygodniem Ziemi w Nordic. Na cześć Dnia Ziemi 22 kwietnia, uruchamiamy kampanię Breathe Out, która ma na celu pomóc zarówno nam jak i planecie odetchnąć. 

Uprawa Drzew

Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi, nawiązaliśmy współpracę z Growing Trees Denmark, organizacją z siedzibą w Danii. Została ona założona przez Larsa Heiselberga Vang Jensena i Kima Nielsena w 2012 roku, a jej celem było posadzenie miliona drzew, aby chronić wodę pitną i zmniejszać emisję CO2. 

Od tamtej pory ciężko pracowali, aby ich wizja się spełniła. Współpracując z duńskimi gminami, kościołami i Duńską Agencją Przyrody, zakładali nowe lasy. W lecie 2019 roku, uruchomili swój pierwszy projekt pilotażowy w Ghanie rozpoczynając ambitny program przywrócenia lasów sawanny i krajobrazu – Savannah Forest and Landscape Restoration Program.

Podsumowanie

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, planeta potrzebuje pomocnej dłoni. Jesteśmy dumni, że z okazji tegorocznego Dnia Ziemi, współpracujemy z Growing Trees, aby pomóc naszej planecie zrobić wydech. Chodzi nie tylko o naszą planetę; przez cały tydzień, będziemy dzielić się z wami wskazówkami dotyczącymi dobrego samopoczucia i ulgi w stresie, które wam również pomogą skupić się na czasie dla siebie i wziąć głęboki wdech. 

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.