Które probiotyki na zespół jelita drażliwego?

Które probiotyki na zespół jelita drażliwego?

Jelito odgrywa kluczową rolę w naszym organizmie i wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia. Jedną z powszechnych dolegliwości dotyczących jelit jest zespół jelita drażliwego. Istnieje wiele metod na walkę z objawami tej dolegliwości, a probiotyki stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tematowi "jakie probiotyki na zespół jelita drażliwego?".

Jakie szczepy probiotycznych bakterii są korzystne w walce z zespołem jelita drażliwego?

Ustalono, że niektóre szczepy probiotycznych bakterii mają pozytywny wpływ na zespół jelita drażliwego. Należą do nich głównie Bifidobakterie i Lactobacillusy, a także E. coli i Enterococcus faecalis. Warto także podkreślić, że kombinacja kilku szczepów probiotycznych bakterii może być korzystna.

Jakie bakterie jelitowe są nieobecne w przypadku zespołu jelita drażliwego?

Zauważono, że w zespole jelita drażliwego często brakuje ochronnych bakterii mlekowych oraz gatunków odżywiających błonę śluzową jelit, a także istotnych bakterii immunologicznych, takich jak niechorobotwórcze E. coli.

Jaki jest najlepszy lek na zespół jelita drażliwego?

Buscopan® zawierający butylskopolaminę, Carmenthin® z olejkami miętowym i kminowym oraz kapsułki Chiana® z olejkiem miętowym otrzymały najwyższą notę "bardzo dobrą" od Ökotest wśród środków na zespół jelita drażliwego. Skuteczność tych preparatów została potwierdzona.

Co naprawdę pomaga na zespół jelita drażliwego z biegunką?

Oprócz leków, skuteczne w zespole jelita drażliwego z biegunką okazały się być także naturalne substancje, takie jak olejek miętowy, kurkuma, mirra czy rumianek. W przypadku ciężkiej biegunki, siemię lniane może pomóc w wiązaniu nadmiaru wody w jelitach i utrzymaniu miękkości stolca.

Jakie leki na zespół jelita drażliwego z biegunką?

Tabletki rozpuszczalne IMODIUM® akut lingual mogą być przyjmowane na ostrą biegunkę w zespole jelita drażliwego. Rozpuszczają się szybko na języku i można je zażywać bez połykania wody.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje szereg probiotyków i leków, które mogą pomóc w zespole jelita drażliwego. Nauka w tej dziedzinie wciąż jest na wczesnym etapie, jednak obecne wyniki dają już wielu ludziom ulgę w objawach. Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojej specyficznej sytuacji, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem lub doradcą zdrowia.

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zastrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule zostały opracowane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie zastępują one profesjonalnej porady medycznej, diagnozy ani leczenia. Wszelkie pytania dotyczące stanu zdrowia należy zawsze konsultować z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.