Nordic Oil & Land of Hope

Nordic Oil & Land of Hope

W Nordic Oil, od dawna wspieramy bliskie naszemu sercu organizacje charytatywne, które wywierają realny i trwały wpływ.

Ostatnio zaczęliśmy przekazywać darowizny i wspierać organizację Land of Hope. Land of Hope to duńska organizacja charytatywna, założona przez Anję Ringgren Lovén w tym samym regionie Danii, z którego pochodzą Dannie i Christian, założyciele Nordic Oil. Organizacja ta działa na rzecz ratowania dzieci w Nigerii, które zostały oskarżone o czary i którym grozi porzucenie i prześladowanie.

Misja organizacji Land of Hope

W jednej z najbiedniejszych społeczności w Nigerii, Land of Hope stara się ratować niewinne dzieci, które zostały oskarżone o czary i w rezultacie były torturowane i wykluczone ze swoich rodzin i społeczności.

Land of Hope zapewnia tym dzieciom bezpieczną przestrzeń i daje im dostęp do edukacji i ochrony. Ale edukacja nie kończy się na dzieciach – Land of Hope realizuje również projekty edukacyjne dla okolicznych społeczności, aby szerzyć świadomość tego, jak przesądy mogą wpłynąć na życie dziecka.

Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Anję w społeczności Akwa Ibom w Nigerii, gdzie nastąpił alarmujący wzrost liczby oskarżeń dzieci o uprawianie czarnej magii i czarów. Wynika to ze złożonej mieszanki przesądów, braku edukacji i głęboko zakorzenionych zwyczajów religijnych.

kup olej cbd

Land of Hope zapewnia bezpieczne miejsce dla tych dzieci i prowadzi wiele różnych kampanii mających na celu szerzenie świadomości.

Na czym polega ich praca?

Podstawą pracy organizacji Land of Hopes jest edukacja, prawa dziecka, wiarygodność i niezależność. Wartości te przyświecają realizacji misji organizacji charytatywnej, w tym jej działalności rzeczniczej polegającej na występowaniu w imieniu prześladowanych dzieci przed władzami lokalnymi i krajowymi. Pomagając dzieciom z jednej z najbiedniejszych społeczności w Nigerii, Land of Hope szerzy świadomość i w empiryczny sposób przyczynia się do poprawy jakości życia dzieci w całej Nigerii.

… jaka jest rola Nordic Oil?

Nordic Oil zawsze angażował się w działania na rzecz ludzi i przyrody. Kiedy dowiedzieliśmy się o wspaniałej i ważnej pracy Anji, byliśmy zmuszeni wesprzeć ten projekt, nie tylko ze względu na nasze osobiste powiązania z organizacją charytatywną, ale ze względu na to, co ona reprezentuje: niesienie prawdziwej pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Chcemy pomóc chronić dzieci na całym świecie przed przemocą i zapewnić im bezpieczne miejsce do rozwoju, nauki, a przede wszystkim do bycia dziećmi.

Więcej o wspaniałej pracy Land of Hope można przeczytać tutaj: https://landofhope.global/en/our-work/

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.