CZYM JEST THCa?

liście konopi siewnych

O THCa nie słyszymy często. To tetrahydrokannabinol jest najbardziej znanym kannabinoidem, ponieważ odpowiada za odurzające efekty spożywania konopi, ale czy wiesz, że roślina konopi nie wytwarza bezpośrednio THC? Może być zaskakujące dla wielu konsumentów konopi, gdy dowiadują się, że wiele roślin konopi zawiera bardzo mało THC i znacznie więcej substancji o nazwie THCa.

THCa i jego związek z THC

Podobna nazwa to nie jedyny związek między tymi dwoma substancjami. THCA to kwas tetrahydrokannabinolowy. To związek chemiczny pojawiający się w konopiach w miarę wzrostu rośliny, który pod wpływem temperatury zmienia się w psychoaktywny THC. Proces ten nazywamy dekarboksylacją.

THCA jest uważane za “niestabilne termicznie”. Oznacza to, że pod wpływem temperatury łatwo zmienia swoją strukturę. Ze względu na niestabilność THCA istnieje kilka sposobów na uzyskanie THC. Jednym z takich sposobów jest ekspozycja na działanie promieni słonecznych i ciepła. Jeśli roślina konopi będzie przez dłuższy czas wystawiona na światło i ciepło, jest związki THCA powoli przekształcą się w THC. Na przykład w przypadku ekstrakcją oliwą z oliwek, 22% THCA zamieni się w THC w ciągu 10 dni w temperaturze 77 stopni. W tych samych warunkach w ekstrakcji alkoholowej aż 67% THCA ulegnie przemianie. THCA przekształci się w THC również gdy konopie będą przechowywana w temperaturze pokojowej przez wystarczająco długi czas z minimalną ilością światła. To samo dotyczy palenia suszu konopnego. Pod wpływem ognia zawarte w suszu THCA zamieni się natychmiast w THC. Na szczęście nie całe THCA ulegnie dekarboksylacji.

Dlaczego warto korzystać z THCa?

Wstępne badania wskazują, że THCA ma silne właściwości przeciwzapalne, neuroprotekcyjne i przeciwwymiotne. THCA nie działa też odurzająco. Możesz zerwać kwiat konopi i zjeść go. Szansa na pojawienie się haju jest znikome.

Te działania pokrywają się z właściwościami CBD, czy co oznacza, że zażywanie samego THCA jest lepsze? Niektórzy zwolennicy konopi twierdzą, że THCA jest lepszym środkiem przeciwzapalnym, potrzebna są jednak dokładniejsze badania, aby to z pewnością stwierdzić. Dobrej jakości oleje CBD zawierają w sobie nie tylko CBD, ale również inne kannabinoidy, w tym THCA. Na taki olejek warto postawić.

Powrót do blogu
POPRZEDNI WPIS

NASTĘPNY WPIS

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.